Elektrotim Leżajsk,Żołynia, Grodzisko Dolne, Wierzawice, Giedlarowa,  Łańcut, Rzeszów, podkarpackie: Usługi elektryczne, elektryk,  hydrauliczne, hydraulik, centralne ogrzewanie, instalacje, domofonowe, wideodomofonowe, napędy do bram, siłowniki, napędy, wyciągarki automatyka bramowa, nice, mhouse, came, faac, instalacje fotowoltaiczne, alarmy, jablotron, satel monitoring CCTV, kamery megapikselowe.

Instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika jest gałęzią nauki, techniki i przemysłu, zajmującą się zastosowaniem zjawiska fotowoltaicznego do przemiany promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Jest ona uznawana za najbardziej przyjazną środowisku technologię wytwarzania energii elektrycznej.
Proces ten odbywa się w krzemowych ogniwach fotowoltaicznych (mono i polikrystalicznych).

Ogniwa fotowoltaiczne łączy się w większe jednostki – moduły fotowoltaiczne, które generują prąd o stałym napięciu. Aby przemienić prąd stały na przemienny, należy nasz system wyposażyć dodatkowo w inwerter. W ten sposób otrzymamy prąd o takich parametrach, jaki na co dzień używamy w gniazdkach.

Energię elektryczną, wytworzoną przez instalacje fotowoltaiczne, możemy wykorzystać na dwa sposoby:
- przydomowe elektrownie fotowoltaiczne (tzw. systemy autonomiczne) – działają niezależnie od sieci energetycznej. Energia wytworzona przez zestawy PV jest magazynowana w akumulatorach i może być wykorzystana do użytku domowego. Tutaj potrzebne są dodatkowe urządzenia, jak akumulatory, regulatory ładowania, przetwornice napięcia;

- elektrownie fotowoltaiczne -  te instalacje są podpięte do sieci energetycznej i wytworzona energia elektryczna jest odsprzedawana do zakładu energetycznego. Tutaj dodatkowymi urządzeniami, obok modułów PV, są inwertery i urządzenia monitorujące, a także mierniki energii.

Jak widać, elektrownia fotowoltaiczna jest więc rozwiązaniem dla każdego – od prywatnych użytkowników, przez zakłady handlowe, usługowe i produkcyjne, po samorządy i obiekty użyteczności publicznej.

 

Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru i rozmieszczenia elementów instalacji w zależności od rodzaju budynku i preferencji klienta, oraz kompleksowe jej wykonanie.

Copyright by redtim.pl,   Wszystkie prawa zastrzeżone.